santalový náramok

Kód: 80078
Tip
Neohodnotené
Značka: Shini
€7
Skladom (3 ks)

Náramok na gumičke s červeného santalového dreva s nekonečným uzlom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Santalové drevo patrí medzi vzácne tvrdé dreviny. Santalovník rastie hojne v oblasti juhovýchodnej Ázie ako napr. v Indii, Nepále, Bangladéši, Pakistane, Austrálii, na Srí Lanke a tiež v celom Pacifiku (napr. na Hawaii). Drevo má aj svoju charakteristickú vôňu, ktorá má antiseptické účinky a podľa niektorých dokonca aj magické účinky. Santalové drevo je veľký pomocník pri psychickej nerovnováhe. Dodá vám odvahu v prejavovaní sa pred ostatnými ľuďmi. Potláča stres, pomáha proti nespavosti a má pozitívne účinky pri koncentrácii. Je symbolom ohňa a pozitívnej energie. Nabudí váš organizmus a dodá silu v ťažkých životných situáciách. 

Nekonečný uzol je jeden z najstarších a tiež najznámejších symbolov. Symbolizuje plynulosť, nádväznosť, nekonečenosť vekov, dlhovekosť, šťastie. Nemá začiatok nemá koniec, vyjadruje nekonečnú múdrosť, nekonečnú lásku. Veľmi silný duševné znak. Je univerzálnym symbolom večnej lásky, súcitu, múdrosti a harmónie. Je to uzol zložený z nekonečného množstva slučiek symbolizujúcich večný tok prekážok a ich večných prekonávaní. Symbolizuje skutočnosť, v ktorej je všetko spojené so všetkým, existencia všetkého je nekonečný rad príčin a následkov. Je tiež symbolom viery v nekonečné ľudské šťastie.

V budhizme je Nekonečný uzol uzavretý ornament zložený z pravouhlých, prepletených línií. Línie sa prekrývajú bez začiatku alebo konca, čo symbolizuje Budhovu nekonečnú múdrosť a súcit. Tento symbol označuje kontinuitu ako základná skutočnosť existencie. Pre hinduistov predstavuje uzol znamenia, ktoré má Višnu na hrudi. V Nepále je symbolom šťastia.

Veľkosť: ideálne pre obvod zápästia 17-19 cm. Váha: 18 g

 

Dodatočné parametre

Kategória: VÝROBKY Z MINERÁLOV
Hmotnosť: 0.018 kg

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie