santalový náramok

Kód: 80078
Tip
Neohodnotené
Značka: Shini
€7
Skladom (3 ks)

Náramok na gumičke s červeného santalového dreva s nekonečným uzlom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Santalové drevo patrí medzi vzácne tvrdé dreviny. Santalovník rastie hojne v oblasti juhovýchodnej Ázie ako napr. v Indii, Nepále, Bangladéši, Pakistane, Austrálii, na Srí Lanke a tiež v celom Pacifiku (napr. na Hawaii). Drevo má aj svoju charakteristickú vôňu, ktorá má antiseptické účinky a podľa niektorých dokonca aj magické účinky. Santalové drevo je veľký pomocník pri psychickej nerovnováhe. Dodá vám odvahu v prejavovaní sa pred ostatnými ľuďmi. Potláča stres, pomáha proti nespavosti a má pozitívne účinky pri koncentrácii. Je symbolom ohňa a pozitívnej energie. Nabudí váš organizmus a dodá silu v ťažkých životných situáciách. 

Nekonečný uzol je jeden z najstarších a tiež najznámejších symbolov. Symbolizuje plynulosť, nádväznosť, nekonečenosť vekov, dlhovekosť, šťastie. Nemá začiatok nemá koniec, vyjadruje nekonečnú múdrosť, nekonečnú lásku. Veľmi silný duševné znak. Je univerzálnym symbolom večnej lásky, súcitu, múdrosti a harmónie. Je to uzol zložený z nekonečného množstva slučiek symbolizujúcich večný tok prekážok a ich večných prekonávaní. Symbolizuje skutočnosť, v ktorej je všetko spojené so všetkým, existencia všetkého je nekonečný rad príčin a následkov. Je tiež symbolom viery v nekonečné ľudské šťastie.

V budhizme je Nekonečný uzol uzavretý ornament zložený z pravouhlých, prepletených línií. Línie sa prekrývajú bez začiatku alebo konca, čo symbolizuje Budhovu nekonečnú múdrosť a súcit. Tento symbol označuje kontinuitu ako základná skutočnosť existencie. Pre hinduistov predstavuje uzol znamenia, ktoré má Višnu na hrudi. V Nepále je symbolom šťastia.

Veľkosť: ideálne pre obvod zápästia 17-19 cm. Váha: 18 g

 

Dodatočné parametre

Kategória: VÝROBKY Z MINERÁLOV
Hmotnosť: 0.018 kg