čakrový náramok so zlatámi gôlôčkami

Kód: 80063
Neohodnotené
Značka: Shini
€9
Na dotaz
Položka bola vypredaná…

Čakrový náramok s ôsmimi zlatými nerezovými gulôčkami a minerálmi ako červený jadeit, citrín, tigrie oko, zelený avanturin, krajkový achát, ametyst, kristáľ.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo sú čakry?

Čakry sú energetická miesta na tele človeka. Sú to rotujúce víry ovplyvňujúce rôzne aspekty nášho života aj fyzické a psychické zdravie. Ležia na tele vpredu i vzadu a energia nimi prúdi dovnútra aj von. Ak je tok narušovaný (napr. Naším potláčaním, strachom, preťažovaním sa atď ..), vznikajú disharmónie až blokády čakier, ktoré môžu viesť k chorobám (údajne až 70% chorôb je spôsobené mysľou). Čakier máme na tele stovky. Za najdôležitejšie sa považuje 7 základných čakier, ktoré sú popísané nižšie.

1. Koreňová čakra (MULADHARA) - Červený jadeit

Pomáha telu liečiť sa, pričom pôsobí na nefyzické problémy, ktoré chorobu spôsobili. Lieči obličky, močový mechúr, srdce, žalúdok, bedrá, slezinu. Detoxikuje, obnovuje bunkový a kostrový systém. Zvyšuje plodnosť, pomáha pri pôrode. Je starodávnym, posvätným kameňom Ďalekého východu, ktorý priťahuje lásku, má silu predlžovať život, priťahuje peniaze, dodáva prosperujúcu energiu pri obchodných rokovaniach, pozdvihuje múdrosť ducha, chráni pred nešťastiami a nehodami, pomáha predchádzať chorobám a zdravotným ťažkostiam. Je symbolom čistoty a vyrovnanosti, prináša do života harmóniu, šťastie a priateľstvo. Uvoľňuje emócie a podráždenosť, upokojuje myseľ. Ako kameň snov, položený na čele, prináša sny nahliadajú do hĺbky nášho vnútra.

Využitie: prosperita, peniaze, ochrana, láska, dlhovekosť, múdrosť, liečenie
Vlastnosti: Receptívny kameň, priradený planéte Venuši a elementu vody.
Znamenie zverokruhu: Váhy, Baran, Blíženci, Býk, Ryby, Rak

2. Sakrálna čakra (SVADHISTHANA) - Citrín

Mimoriadne blahodárne pôsobiaci kryštál, je to šťastný a štedrý kameň. Je jedným z kameňov hojnosti, učí nás prilákať k sebe bohatstvo, prosperitu a úspech, poskytuje šťastie každému, kto ho vlastní. Predchádza nočným morám a zaisťuje príjemný spánok. Funguje ako účinný čistič a regenerátor, svojmu majiteľovi predáva teplo, energiu a veľmi zvyšuje jeho tvorivé schopnosti. Pohlcuje, premieňa, rozptyľuje a uzemňuje negatívnu energiu. Melanchólia a negatívne emócie nemajú v jeho prítomnosti miesto. Podporuje duševné vedomie a dodáva príliv novej energie. Je ochranca aury, zavčas svojho majiteľa varuje a tým mu dáva dostatok času na akciu na vlastnú ochranu. Čistí čakry - najmä solar plexus, aktivuje činnosť korunnej čakry a zosilňuje intuíciu, prečisťuje vyššej úrovne osobnosti a uvádza ich do rovnováhy. Urovnáva vzťahy a spory v rodine či skupine, napomáha prijímať sa takí, akí sme, dodáva sebadôveru, potláča sebazničujúce sklony, zmierňuje precitlivenosť - najmä na kritiku okolia. Nikdy nepotrebuje čistenie! Liečebné využitie obnova stratených síl a energie, blahodarne pôsobí na chronický únavový syndróm, povzbudzuje trávenie, slezinu a pankreas, zažehnáva infekcie v obličkách a močovom mechúre, pomáha pri očných problémoch, podporuje krvný obeh, udržuje v rovnováhe činnosť štítnej žľazy. Posilňuje nervy, pomáha zbaviť sa všetkého škodlivého, priaznivo pôsobí pri zápche a zaberá na celulitídu. Pôsobí na problémy pri menštruácii a symptómy menopauzy, kedy uvádza do rovnováhy jednotlivé hormóny a zaháňa únavu.

Využitie: hojnosť, šťastie, proti nočným morám, liečenie, odstraňuje negatívne energie
Vlastnosti: Náleží planéte Slnko, elementu ohňa a má projektivnú energiu.
Znamenie zverokruhu: Baran, Blíženci, Lev

 3. Solar plexus čakra (MANIPURA) - Tigrie oko

Používa sa ako talizman proti nepriateľským myšlienkam a kliatbam a chráni pred všetkými formami nebezpečenstvo. Pomáha uzemniť ľudí, ktorí sa ocitli mimo realitu. Je to hrejivý kameň, ktorý dodáva energiu a silu. Priťahuje bohatstvo a peniaze. Pomáha odbúravať závislosť na druhých ľuďoch a potláča depresie. Tigrie oko je veľmi užitočným kameňom pri dosahovaní cieľov a hľadanie vnútorných zdrojov. Dokáže rozlíšiť medzi tým, či je to len zbožné želanie, alebo to naozaj potrebujete. Zvyšuje praktické využitie oboch mozgových hemisfér. Napomáha pri hojení zlomených kostí. Odstraňuje kŕče a uzdravuje krk. Lieči zrak a napomáha pri nočnom videnia. Pomáha pri liečbe porúch osobnosti. Mierni stres, spomaľuje metabolizmus a mierni nadmernú sexuálnu túžbu. K prebudení podporných účinkov ho noste na pravej paži alebo ako prívesok, na liečebné účely ho priložte na dané miesto podľa potreby. Udržuje rovnováhu nižších čakier.

Vlastnosti:Náleží planéte Slnko, elementu ohňa
Znamenie zverokruhu: Blíženci, Lev, Panna

 4. Srdcová čakra (ANAHATA) - Zelený avanturin

Je kameňom šťastia. Pôsobí vysoko kladne na všetko, čo má spojitosť s prosperitou a majetkom. Používa sa k ochrane domov a záhrad pred geopatogénnymi zónami, pohlcuje elektromagnetický smog, ochrana pred žiarením z mobilného telefónu. V duševnej rovine posilňuje riadiace a rozhodovacie schopnosti, zvyšuje vnímavosť a vytrvalosť, povzbudzuje kreativitu a pozdvihuje inteligenciu. Dokáže zaviesť späť do minulosti a odkryť nerovnováhy súčasnosti. Udržuje rovnováhu medzi ženskou a mužskou energiou. Liečebné využitie priaznivo pôsobí na štítnu žľazu, preventívne proti vzniku artériosklerózy a prepuknutiu alergií. Udržuje rovnováhu krvného tlaku, podnecuje metabolizmus, znižuje hladinu cholesterolu, uľavuje od migrén, má veľmi priaznivý účinok na posilnenie zraku. Lieči nadobličky, srdce, dutiny, svalový a urogenitálny systém.

Využitie: mentálne sily, zrak, peniaze, kľud, liečenie, šťastie.
Vlastnosti: projektívny kameň, priradený planéte Merkúr a elementu vzduchu.
Znamenie zverokruhu: Strelec, Býk, Baran, Rak

5. Krčná čakra (VIŠUDDHA) - Achát krajkový

Achát je veľmi stály kameň, ktorý nám dodáva citovú, telesnú a rozumovú rovnováhu, podporuje sebadôveru a napomáha sebapoznanie, odhaľuje doteraz skryté okolnosti a obracia pozornosť majiteľa k nerovnováham narúšajúcim jeho pohodu, posilňuje sústredenie a praktická rozhodnutie, dodáva odvahu a úprimnosť sám k sebe. Pomáha prekonávať negatívne pocity, zatrpknutosť, vnútorné zlobu, odstraňuje vnútorné napätie. Navodzuje pocit bezpečia a istoty, posilňuje lásku a dodáva odvahu k hľadaniu lásky nové, pomáha pri citových sklamaniach. Stabilizuje auru, ruší a pretvára negatívne energie. Výborný ochranný kameň pre malé deti. Liečebné využitie pomáha predchádzať črevným problémom, uľavuje pri gastritíde, povzbudzuje tráviaci trakt, napomáha liečbe očí, žalúdka a maternice. Udáva sa, že pomáha očistiť lymfatický systém a pankreas, posilňuje krvný obeh, chráni pred vznikom kožných chorôb a a napomáha ich liečbe.

Využitie: odvaha, sila, liečenie, dlhovekosť, láska, ochrana, úrodnosť pôdy, uzemnenie
Vlastnosti: priradený planéte Merkúr.
Znamenia Zverokruhu: Rak, Škorpión, Ryby

6. Čakra tretieho oka (ADŽNA) - Ametyst

Je tradične kameňom čistoty, zbožnosti a býval šperkom kráľov. Je to mimoriadne mocný kameň s ohromnou ochrannou silou, má vysoké spirituálne vibrácie. Má silnú liečivú a očistnú moc, zaháňa nespavosť a nočné mory, vyvoláva pokojný spánok a príjemné ozdravujúce sny. Je kameňom pokoja, zaháňa stres a negatívne emócie, tíši strachy, zlosť, obavy a zlobu, zvyšuje nádeje, zaháňa pocit viny, zbystruje myseľ, je kameňom pravej, rýdzej, emocionálnej lásky, posilňuje vernosť. Napomáha sústredenie, pomáha prijímať nové myšlienky, dodáva rozhodnosť, rozvíja intuíciu, podporuje premenu zámerov na skutočnosť. Pomáha pri liečbe alkoholizmu a iných závislostí. Čistí a harmonizuje krčné a korunnú čakru. Liečebné využitie zmierňuje bolesti hlavy, odstraňuje napätie, pomáha pri žalúdočných a dýchacích ťažkostiach, poruchách sluchu, kožných problémoch, nerovnováhe zažívacieho traktu, pôsobí na črevá a črevnú mikroflóru, odstraňuje parazity, podnecuje produkciu hormónov, činnosť metabolizmu, posilňuje vylučovacie orgány a imunitný systém . Lieči podliatiny, opuchy a rany.

Využitie: čistota, stres, sny, liečenie alkoholizmu, láska, pokoj, ochrana, šťastie, odvaha
Vlastnosti: Receptívny kameň, priradený planétam Jupiter, Neptún a elementu vody.
Znamenie zverokruhu: Baran, Panna, Ryby, Strelec, Vodnár

7. Korunná čakra (SAHASRARA) - Krištáľ

Je to univerzálny, najúčinnejší liečivý kryštál na svete, veľmi silný zosilňovač energie, ktorý energiu pohlcuje, uvoľňuje a reguluje, uvádza ju do úplnej harmónie. Povzbudzuje psychiku, jasnozrivosť, samostatnosť, pomáha sebazdokonalenie, ochraňuje pred všetkým zlým a negatívnym, zvyšuje naše duchovné sily, harmonizuje, odstraňuje bloky a stáva sa zrkadlom našej duše, čistí a chráni auru, zaisťuje kľudný spánok. Odstraňuje škodlivé elektromagnetické žiarenie, čistí geopatogénne zóny. Pôsobí na korunnú čakru a ostatné čistí. Pri meditácii dokáže odfiltrovať všetky rušivé vplyvy. Možno ho použiť ako regulátor pre ostatné kamene. Liečebné využitie vhodný na všetky zdravotné problémy, vrátane problémov duše. Tíši bolesti hlavy a zubov, neurologické a črevné ťažkosti, nevoľnosti, podporuje zažívací trakt, posilňuje imunitu, uvádza telo do rovnováhy, zvyšuje laktáciu.

Využitie: sila, ochrana, meditácia, harmónia, liečenie
Vlastnosti: projektívny i receptívny kameň, priradený planéte Slnko a Mesiac a elementu ohňa a vody.
Znamenie zverokruhu: Lev, Kozorožec, Rak a Rýb

Rozmery:  obvod 21 cm - možnosť urobiť na mieru
Váha: 11 g

 

Dodatočné parametre

Kategória: VÝROBKY Z MINERÁLOV
Hmotnosť: 0.011 kg
Položka bola vypredaná…