Škrabka na jazyk

Kód: 1320
2 hodnotenia
€5,50
u priameho výrobcu - dodanie do 5-14 dní (10 ks)

Medená škrabka na jazyk.

Krajina pôvodu: India

Detailné informácie

Podrobný popis

Starodávna veda o ajurvédskej medicíne odporúča škrabanie jazyka ako každodennú prax. Denné škrabanie jazyka odstráni toxíny nahromadené na jazyku, ktoré ak sa neliečia, môže viesť k zápachu z úst a môže obsahovať veľké množstvo baktérií. Tento jednoduchý postup je priamym spôsobom odstránenia Amy z vašej fyziológie. V ajurvéde Ama označuje akúkoľvek akumuláciu toxických zvyškov. Môže to byť dôsledok nesprávneho stravovania, zlého trávenia alebo odrazu nerovnováhy niekde v gastrointestinálnom systéme. Keď sa určité baktérie na jazyku a v ústnej dutine rozkladajú, uvoľňujú sa prchavé zlúčeniny síry (VSC), ktoré vedú k nepríjemnému zápachu z úst. Štúdie potvrdili výhody škrabania jazyka ako účinného spôsobu znižovania prchavých zlúčenín síry. V skutočnosti škrabanie jazyka v tomto smere výrazne prekonáva čistenie zubov.
Z ayurvédskeho hľadiska navyše odstránením povlaku zvyšujete príjem chutí, nielen že menej jete, ale tiež eliminujete potrebu pridávať do jedla viac cukru, soli alebo nadmerného korenia, aby bolo chutnejšie.
Jazyk je zrkadlom všetkých orgánov tela, takže denný pohľad na jazyk pred očistou jazyka vám poskytne kľúč k vášmu celkovému zdraviu. V ajurvéde je kvalitné vyšetrenie jazyka užitočným spôsobom hodnotenia zdravia celého tela.

AKO POUŽÍVAŤ ŠKRABKU NA JAZYK:

- V ideálnom prípade sa škrabka na jazyk používa každý deň, pri vstávaní a na prázdny žalúdok.
- Uchopte oba konce škrabky na jazyk do oboch rúk.
- Vysuňte jazyk a škrabku na jazyk umiestnite na povrch jazyka, čo najďalej dozadu, ako je to pohodlné.
- Jemne potiahnite škrabku na jazyk dopredu tak, aby odstránila nežiaduci povlak.
- Opláchnite škrabku na jazyk a podľa potreby opakujte, zvyčajne 7-14 krát.

Poznámka k čisteniu jazyka: Meď je prirodzene antimikrobiálna. Opláchnutie škrabky v horúcej vode postačuje na to, aby bola čistá.

Podľa jedného z ajurvédskych textov, Charaka Samhita, by škrabky na jazyk mali byť vyrobené zo zlata, striebra, medi, cínu alebo mosadze.

Váha: 30 g

Dodatočné parametre

Kategória: STAROSTLIVOSŤ O TELO
Hmotnosť: 0.03 kg

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie