zlatá nerezová retiazka s príveskom Lotosový kvet

Kód: 1464
Neohodnotené
€11
na objednávku do 3-7 dní
Položka bola vypredaná…

Zlatá nerezová retiazka 45 cm, s nerezovým vyrezávaným príveskom Lotosový kvet. 

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Veľmi dôležitý spirituálny symbol nielen v budhizme, ale aj niekoľko iných náboženstiev ho uctievajú ako znak osvietenia. Symbolika lotosového kvetu predstavuje transformáciu a cestu z temnoty. Kvet vyrástol z temnej, blativej vody materializmu, aby mohol rozvinúť svoje okvetné lístky na slnečnom svite. Tento symbol je tiež silným znamením oddelenosti, a to vďaka kvapkám vody, ktoré ľahko stečú z povrchu kvetu.

Podľ Indickej mytológií celá krajina pláva na vode na veľkom lotosovom kvete. Traduje sa, že lotos vyrástol priamo z pupka boha Višnua, ktorý býva zobrazovaný, ako leží na lotosovom kvete. Tiež boh stvoriteľ Brahma je často zobrazovaný sediaci na lotosovom kvete. Višnuova manželka Lakšmí, ktorá je bohyňou šťastia, lásky a krásy, má lotosový kvet v ruke a aj jej pleť má farbu lotosu. V indickom staviteľstve bol v histórii často používaný lotosový stĺp, ktorý je zakončený hlavicou v podobe lotosového kvetu. Symbol lotosu ale zďaleka nepatrí v Indii iba histórii. Aj dnes je lotos v Indii symbolom krásy a čistoty a objavuje sa ako významný prvok aj v modernej architektúre. Napríklad v Čándígarhu, najmodernejšom indickom meste navrhnutom slávnym architektom Le Corbusierom, sa nachádza knižnica v tvare lotosu.

Hinduizmus poníma lotos za symbol múdrosti, krásy, prosperity a plodnosti. Hinduista sa snaží byť čistý ako lotos a nepošpiniť svoju dušu hriechom, byť krásny ako rozkvitnutý kvet nad hladinou bahnitej vody a zasvätiť svoj život a konanie bohu. Namiesto rastu a kvitnutia lotosu predstavuje v hinduizme osvieteného človeka, ktorý nasleduje svoju duchovnú cestu bez emocionálnych alebo hmotných prianí a vplyvu ega. Uctievanie božstva sa v hinduizme nazýva pújá a počas jeho konania sú božstvu ponúkané kvety a voda, lotos je tu hlavnou kvetinou.

Rozmery:  obvod 45 cm
Váha: 3 g

Dodatočné parametre

Kategória: NEREZOVÉ ŠPERKY
Hmotnosť: 0.03 kg
Položka bola vypredaná…