zlatá nerezová retiazka s príveskom Lotosový kvet

Kód: 1464
Novinka
Neohodnotené
€11
na objednávku do 3-7 dní
Položka bola vypredaná…

Zlatá nerezová retiazka 45 cm, s nerezovým vyrezávaným príveskom Lotosový kvet. 

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Veľmi dôležitý spirituálny symbol nielen v budhizme, ale aj niekoľko iných náboženstiev ho uctievajú ako znak osvietenia. Symbolika lotosového kvetu predstavuje transformáciu a cestu z temnoty. Kvet vyrástol z temnej, blativej vody materializmu, aby mohol rozvinúť svoje okvetné lístky na slnečnom svite. Tento symbol je tiež silným znamením oddelenosti, a to vďaka kvapkám vody, ktoré ľahko stečú z povrchu kvetu.

Podľ Indickej mytológií celá krajina pláva na vode na veľkom lotosovom kvete. Traduje sa, že lotos vyrástol priamo z pupka boha Višnua, ktorý býva zobrazovaný, ako leží na lotosovom kvete. Tiež boh stvoriteľ Brahma je často zobrazovaný sediaci na lotosovom kvete. Višnuova manželka Lakšmí, ktorá je bohyňou šťastia, lásky a krásy, má lotosový kvet v ruke a aj jej pleť má farbu lotosu. V indickom staviteľstve bol v histórii často používaný lotosový stĺp, ktorý je zakončený hlavicou v podobe lotosového kvetu. Symbol lotosu ale zďaleka nepatrí v Indii iba histórii. Aj dnes je lotos v Indii symbolom krásy a čistoty a objavuje sa ako významný prvok aj v modernej architektúre. Napríklad v Čándígarhu, najmodernejšom indickom meste navrhnutom slávnym architektom Le Corbusierom, sa nachádza knižnica v tvare lotosu.

Hinduizmus poníma lotos za symbol múdrosti, krásy, prosperity a plodnosti. Hinduista sa snaží byť čistý ako lotos a nepošpiniť svoju dušu hriechom, byť krásny ako rozkvitnutý kvet nad hladinou bahnitej vody a zasvätiť svoj život a konanie bohu. Namiesto rastu a kvitnutia lotosu predstavuje v hinduizme osvieteného človeka, ktorý nasleduje svoju duchovnú cestu bez emocionálnych alebo hmotných prianí a vplyvu ega. Uctievanie božstva sa v hinduizme nazýva pújá a počas jeho konania sú božstvu ponúkané kvety a voda, lotos je tu hlavnou kvetinou.

Rozmery:  obvod 45 cm
Váha: 3 g

Dodatočné parametre

Kategória: NEREZOVÉ ŠPERKY
Hmotnosť: 0.03 kg
Položka bola vypredaná…

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie