240210 KURZ AJURVÉDSKEHO VARENIA S PABLOM & SHINI - PITTA dóša a letné obdobie / 13.07.2024

Kód: 990
Novinka
€59
Skladom

Sobota 13.07.2024 v čase 9:00 - 14:00 hod. Kurz ajurvédskeho varenia s Pablom & Shini (centrum Mandala Devaya) určeného pre PITTA dóšu a LETNÉ obdobie. Kapacita: 12 ľudí. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Platobná brána pre prihlásenie na kurz. Spôsoby platby: platobnou kartou alebo prevodom na účet. Záujemca je prihlásený na kurz až po prijatí platby (systém Vás bude informovať emailom, aktualizácia platieb 1x denne). Kurz je potrebné zaplatiť vopred – pri objednávke svojho miesta na stránke www.mandalka.sk.

Workshop venovaný pre všetkých, ktorí sa chcú stravovať zdravo, podľa svojej prakrti (vrodenej konštitúcie), aktuálneho stavu či ročného obdobia. Na tomto workshope vás naučíme si pripravovať stravu vhodnú pre LETNÉ obdobie a konštitučné typy (Prakrti) alebo nerovnováhy (Vikriti) - PITTA. Vhodná strava bude najviac vyhovovať vášmu telu i duši, vašim individuálnym potrebám. Rýchlo, zdravo a s rozumom, na každý deň. Domov si odnesiete nové praktické skúsenosti, recepty i určite aj nejaký darček.

Prakrti je naša prirodzenosť, jedinečný pomer troch riadiacich bioenergií v našom tele (Vata – Pitta – Kapha). Individuálne nastavenia výberu potravín, spôsob úpravy, vhodný čas pre konzumáciu, nám určujú tendenciu k stabilite našich bioenergií na fyzickej i mentálnej úrovni, taktiež k rovnováhe telesných tkanív a v neposlednom rade nám vhodné stravovanie prispieva ku kvalite tráviaceho ohňa Agni, ktorý je alfa-omegou k pevnému zdraviu, spokojnému životu, dobrému vzhľadu a dlhovekosti. V prípade záujmu o diagnostiku Vašej vrodenej konštitúcie alebo aktuálneho stavu odporúčame KOMPLEXNÚ AJURVÉDSKU DIAGNOSTIKU - viac informácii na stránke https://mandalacentrum.sk/diagnostika

Cieľom nášho workshopu je naučiť každého jedného účastníka kurzu si osvojiť zásady správneho stravovania a pripravovať si vhodnú stravu pre bežný deň. Workshop je vhodný aj pre začiatočníkov v ajurvéde a taktiež sa nevyžadujú žiadne výnimočné kuchárske techniky. Tak poďme na to. Ako bude workshop prebiehať? Najskôr sa zoznámime zo základnými princípmi ajurvédy, podrobne si prejdeme vlastnosti používaných korenín a ostatných ingrediencií, ktoré počas workshopu budeme používať. Následne sa spoločne pustíme do prípravy jednotlivých jedál i nápojov. A samozrejme, čo si navaríme, to si aj zjeme, takže spokojné budú nielen naše srdcia, ale aj brušká. :)

Naučíme sa pripravovať jedlá - pre PITTA a LETNÉ obdobie:

1. Raňajky
2. Polievky
3. Hlavné jedlo (obed / večera)
4. Dezerty
5. Nápoje

Počas našich workshopov varenia sa naučíte veľké množstvo vegetariánskych receptov podľa princípov ajurvédy ako aj správne si pripravovať rôzne herbálne maceráty, bylinné čaje, ovocné i zeleninové šťavy, tráviace nápoje ako aj tradičný masala čaj. Naše recepty – ich názvy, pochádzajú prevažne z časti juhoindického štátu Kérala a postupne sa na našich workshopoch o varení zoznámime s jedlami ako Appam, Idly, Carrot Kurukku, Inion Dosa, Rasam, Thakkali Malli Soup, Chapati, Paratha, Pappadam, Sambar, Kichadi, Palak Panner, Herbal Kofta, Kaaya Kalan, Mushroom Palak, Avial, Panner Bhurji a veľa iných. Aj so slovenskými názvami. :) Ajurvéda nie je o Indii, ale skôr o princípoch jej aplikácie kdekoľvek na svete. Aj naše tradičné bryndzové halušky je možné pripraviť (upraviť recept) tak, aby toto jedlo bolo harmonické pre naše trávenie, konštitúciu. Všetky suroviny na ich prípravu sú pestované aj u nás na Slovensku, takže naša výživa bude pochádzať aj naďalej z nášho regiónu.

LEKTOR: Pablo & Shini - dlhoroční ajurvédski terapeuti
KEDY: 13.07.2024 | sobota | 9:00 - 14:00 hod.
KDE: Mandala Devaya - ajurvédske centrum, Poľná 19, Bratislava, www.mandalacentrum.sk
KAPACITA: 6-12 ľudí
ZABEZPEČENÉ: skriptá, obed, darček
TREBA SI PRINIESŤ: prezuvky, pohodlné oblečenie
CENA: 59 EUR
PRIHLASOVANIE: výhradne tu na tomto e-obchodíku www.mandalka.sk.
INFO: info@mandalacentrum.sk alebo 0944/199860

ĎAĽŠIE WORKSHOPY O AJURVÉDSKOM VARENÍ: 
5.október 2024 | Kurz ajurvédskeho varenia s Pablom & Shini - VATA dóša a ZIMNÉ obdobie (prihlasovanie od 11.2.2024)

A kto je Pablo & Shini? Zakladatelia centra Mandala Devaya v Bratislave. Dlhoroční ajurvédski terapeuti (12 rokov). Posledných 6 rokov viac menej na ajurvédskej strave. Inšpirovaní svojimi pravidelnými cestami do indickej Kéraly, pravidelnými kurzami priamo v indických zariadeniach. Pablo sa venuje aj ajurvédskym diagnostikám, pôsobí i ako lektor ajurvédskych masáži a rôznych workshopov. Spoločne so Shini organizujú pre klientov centra Mandala Devaya aj ozdravovacie ajurvédske pobyty priamo v Indii. Pablo a Shini nie sú osvietení, sú bežní ľudia, ktorým chutí, okrem ajurvédy, aj pizza či dobré pivo. V rozumnej miere. :) 

V prípade, ak by ste radi tento workshop niekomu venovali, zakúpte si miesto a dajte nám vedieť (do poznámky pri objednávke alebo mailom), že máte záujem o vystavenie darčekového poukazu. Darčekový poukaz Vám radi pošleme.

Dodatočné parametre

Kategória: KURZY A SEMINÁRE
Hmotnosť: 1000 kg