220903 KURZ AJURVÉDSKEHO VARENIA S PABLOM & SHINI A AISHOU / 3.9.2022

Kód: 990
€49
Tento termín je už obsadený

Kapacita: 12 ľudí. Kurz ajurvédskeho varenia s Pablom & Shini a Aishou (centrum Mandala) v sobotu 3.9.2022 v čase 9:00 - 15:00 vrátane spoločného obedu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Platobná brána pre prihlásenie na kurz. Spôsoby platby: platobnou kartou alebo prevodom na účet. Záujemca je prihlásený na kurz až po prijatí platby (systém Vás bude informovať emailom, aktualizácia platieb 1x denne). Kurz je potrebné zaplatiť vopred – pri objednávke svojho miesta na stránke www.mandalka.sk.

Workshop venovaný pre všetkých, ktorí sa chcú stravovať zdravo, podľa svojej prakrti (vrodenej konštitúcie), aktuálneho stavu i ročného obdobia. Naučíme vás si pripravovať univerzálnu i dóšicku strava, ktorá bude najviac vyhovovať vášmu telu i duši, vašim individuálnym potrebám. Rýchlo, zdravo a s rozumom, na každý deň. Domov si odnesiete nové praktické skúsenosti, recepty i darček v podobe sady základných ajurvédskych korenín.

Prakrti je naša prirodzenosť, jedinečný pomer troch riadiacich bioenergií v našom tele (Vata – Pitta – Kapha). Individuálne nastavenia výberu potravín, spôsob úpravy, vhodný čas pre konzumáciu, nám určujú tendenciu k stabilite našich bioenergií na fyzickej i mentálnej úrovni, taktiež k rovnováhe telesných tkanív a v neposlednom rade nám vhodné stravovanie prispieva ku kvalite tráviaceho ohňa Agni, ktorý je alfa-omegou k pevnému zdraviu, spokojnému životu, dobrému vzhľadu a dlhovekosti.

Cieľom nášho workshopu je naučiť každého jedného účastníka kurzu si osvojiť zásady správneho stravovania a pripravovať si vhodnú stravu pre bežný deň. Workshop je vhodný aj pre začiatočníkov v ajurvéde a taktiež sa nevyžadujú žiadne výnimočné kuchárske techniky. Tak poďme na to. Ako bude workshop prebiehať? Najskôr sa zoznámime zo základnými princípmi ajurvédy, podrobne si prejdeme vlastnosti používaných korenín a ostatných ingrediencií, ktoré počas workshopu budeme používať. Následne sa pustíme do prípravy jednotlivých jedál i nápojov. A samozrejme, čo si navaríme, to si aj zjeme, takže spokojné budú nielen naše srdcia, ale aj brušká. :)

Naučíme sa pripravovať jedlá - univerzálne (trojdóšicke), ako aj pre Vata, Pitta a Kapha:

1. Raňajky
2. Polievky
3. Hlavné jedlo (obed / večera)
4. Dezerty
5. Nápoje

Počas našich workshopov varenia sa naučíte veľké množstvo vegetariánskych receptov podľa princípov ajurvédy ako aj správne si pripravovať rôzne herbálne maceráty, bylinné čaje, ovocné i zeleninové šťavy, tráviace nápoje ako aj tradičný masala čaj. Naše recepty – ich názvy, pochádzajú prevažne z časti juhoindického štátu Kérala a postupne sa zoznámime s jedlami ako Appam, Idly, Carrot Kurukku, Inion Dosa, Rasam, Thakkali Malli Soup, Chapati, Paratha, Pappadam, Sambar, Kichadi, Palak Panner, Herbal Kofta, Kaaya Kalan, Mushroom Palak, Avial, Panner Bhurji a veľa iných. Aj so slovenskými názvami. :) Ajurvéda nie je o Indii, ale skôr o princípoch jej aplikácie kdekoľvek na svete. Aj naše tradičné bryndzové halušky je možné pripraviť (upraviť recept) tak, aby toto jedlo bolo harmonické pre naše trávenie, konštitúciu. Všetky suroviny na ich prípravu sú pestované aj u nás na Slovensku, takže naša výživa bude pochádzať aj naďalej z nášho regiónu.

LEKTOR: Pablo & Shini a Aisha
KEDY: 3.9.2022 | sobota | 9:00 - 15:00 hod.
KDE: Centrum Mandala, Poľná 19, Bratislava, www.salonmandala.sk
KAPACITA: 6-12 ľudí
ZABEZPEČENÉ: skriptá, obed, darček
TREBA SI PRINIESŤ: prezuvky, pohodlné oblečenie
CENA: 49 EUR
PRIHLASOVANIE: výhradne na www.mandalka.sk.
INFO: pablo@salonmandala.sk alebo 0949/624833

A kto je Pablo & Shini? Zakladatelia centra Mandala v Bratislave. Dlhoroční ajurvédski terapeuti. Zohratá dvojka, ktorá to už spolu ťahá v jednej domácnosti cez 10 rokov. Posledné 4 roky viac menej na ajurvédskej strave. Inšpirovaní svojimi pravidelnými cestami do indickej Kéraly. Pablo sa venuje aj ajurvédskym diagnostikám, pôsobí aj ako lektor ajurvédskych masáži a rôznych workshopov. Spoločne so Shini organizujú pre klientov centra aj ozdravovacie ajurvédske pobyty priamo v Indii. Pablo a Shini nie sú osvietení, sú bežní ľudia, ktorým chutí, okrem ajurvédy, aj pizza či dobré pivo. V rozumnej miere. :) Aisha sa zoznámila s indickou kultúrou a základmi ajurvédy už pred mnohými rokmi (2009) na svojej stáži v Nemecku a taktiež v Kérale. Špecializuje sa na ajurvédske masáže, výživové ošetrenia pleti, bankovanie.

Dodatočné parametre

Kategória: KURZY A SEMINÁRE
Hmotnosť: 1000 kg