220226 Workshop: Ghee - ajurvédsky elixír života / 26.2.2022

Kód: 975
1 hodnotenie
€25
Voľné miesta (6 ks)

Kapacita: 6 ľudí. Ako si doma vyrobiť GHEE podľa tradičného ajurvédskeho receptu? Praktický workshop s Pablom v sobotu 26.februára 2022 v čase 10:00 - 13:00 hod. v centre Mandala na Poľnej 19 v Bratislave.

Detailné informácie

Podrobný popis

Platobná brána pre prihlásenie na workshop GHEE - ajurvédsky elexír života.

Spôsoby platby: platobnou kartou alebo prevodom. Záujemca je prihlásený na workhop až po prijatí platby (systém Vás bude informovať emailom). Rezervácia nezaplateného miesta je 3 dni.

Aký je rozdiel medzi GHEE kúpeným v obchode a GHEE vyrobeným len-tak doma? Väčšinou v kvalite. Kúpené je čistejšie, avšak väčšinou s veľkou absenciou liečebných účinkov, ktoré ajurvéda uvádza vo svojich staroindických spisoch. Priemyselné GHEE je vyrábané veľkokapacitne, komerčne, s vysokými nákladmi na marketing, design - neskutočne tam chýba esencia lásky, rešpektu a pokory ajurvédskeho majstra. Domáce GHEE je zvyčajne spracované menej kvalitne, s prihoratou mliečnou bielkovinou, preto má orieškovú chuť, rôznu štruktúru a životnosť len pár týždňov či mesiacov.

Ako však vyrobiť GHEE tak, aby nám vydržalo niekoľko desiatok rokov a bolo naozaj ELIXÍROM života? Počas tohto 3-hodinového praktického workshopu s Pablom sa dozviete neoceniteľné rady a naučíte sa celý postup výroby GHEE podľa tradičného ajurvédskeho receptu tak, aby jeho účinky boli čo najviac liečebné, blahodárne pre naše trávenie, telesné tkanivá. Ako hovorí ajurvéda: "Aké je jedlo, taká je myseľ - aká je myseľ, taký je život". V rámci workshopu si vlastnými rukami vyskúšate jednotlivé kroky od výberu vhodného mlieka, cez veľmi citlivé odstraňovanie laktózy, až po záverečné uskladenie do pohárov. Domov si odnesiete vlastnoručne vyrobené GHEE, cca 500 ml. :-)

KEDY: sobota 26.2.2022 od 10:00 do 13:00 hod.
INŠTRUKTOR: Pablo
MIESTO: Ayurveda Mandala Centrum - Masážny salón Mandala, Poľná 19, Bratislava, www.salonmandala.sk
KAPACITA: obmedzená kapacita, max. 6 ľudí
ZABEZPEČENÉ: ovocie, čaj/káva, voda, materiál (mlieko, maslo)
TREBA SI PRINIESŤ: prezuvky, zošit, pero, prípadne zásteru + vlastný sklenený pohár na ghee
CENA: 25 EUR. Prihlásenie výhradne zakúpením miesta na tomto mieste (www.mandalka.sk).

POZITÍVNE VLASTNOSTI GHEE:
- stimuluje vylučovanie žalúdočných štiav
- je plné antioxidantov a tiež napomáha absorpcii vitamínov a minerálov
- posilňuje imunitný systém
- znižuje zlý cholesterol
- spomaľuje alebo zastavuje rast rakovinových nádorov
- vhodné na popáleniny a kožné problémy
- omladzuje, tvár dostáva jas, žiaru, život
- nenahraditeľný olej pri ajurvédskych procedúrach

ZAUJÍMAVOSTI O GHEE:
- Ghí je zložené takmer len z nasýtených tukov. Štúdie jeho vplyvu na hlodavce preukázala mechanizmus, ktorým ghí redukuje plazmu LDL cholesterol. Moderná veda zistila, že ghí skrýva fenolové antioxidanty, čo potvrdzuje aj ajurvéda, ktorá odporúča ghí pre vzostupné liečivé kvality jedla.
- Ghí obsahuje kyselinu maslovú, mastnú kyselinu s protivírusovými a protirakovinovými vlastnosťami a tiež vitamíny A, E, niacín a minerály – sodík, draslík, vápnik, fosfor, horčík a železo.
- Ghí neobsahuje soľ ani laktózu a tak je prínosné pre tých, ktorí nemôžu jesť mliečne výrobky. Ghí aktivuje tráviace procesy čo pomáha zlepšiť prijímanie potravy.
- Posilňuje mozog a nervovú sústavu a zlepšuje pamäť. Podporuje činnosť tkanív a flexibilitu tela. Je nepostrádateľnou výživou pre pľúca, srdce a kožu. V prípade suchej alebo popálené kože alebo pier je čisté ghí najúčinnejším liekom. Pre iné druhy kožných chorôb sa do ghí pridávajú rôzne byliny podľa potreby.
- Pre bábätká je ghí najlepšie pleťovú výživou a tonikom.
- Na uvoľnenie bolestí ucha sa ghí maže dovnútra a do jeho okolia. Mamičky by mali pre svoje deti pripravovať výživnú zmes medu, ghí a kandizovaného cukru. Pri silnej únave sa odporúča masáž s ghí alebo jeho konzumácia.
- Ghí sa tiež používa na dosiahnutie krajšej a žiarivejšej pleti. Nanesieme tenkú vrstvu na pokožku, necháme chvíľu pôsobiť a potom jemne vmasírujeme.
- Ďalej je tiež vynikajúce pri chronických bolestiach kĺbov. Sto rokov staré ghí je veľkou vzácnosťou, napriek tomu sa dá ešte výnimočne zohnať. Takéto ghí je potom vskutku zázračným liekom pre nervové choroby, neurologické problémy, ostrú bolesť hlavy, astmu, reumu, bolesti a tuhnutie kĺbov, ostré pálenie kože na rukách i nohách a na choroby očí.
- Ghí nemusí byť v chladničke, stačí ho uskladniť na špajze alebo iné tmavšie miesto. Dôležité je dobre ho uzavrieť, aby časom nezískalo pachy z okolia. Takého prepustené maslo vydrží niekoľko mesiacov. Pri ghí, ktoré vyrábajú ajurvédski majstri, je doba trvanlivosti aj storočná. Takéto storočné ghí je veľmi vzácne, ide o 100% čírosť a je nositeľom veľmi vzácnych liečebných účinkov.

 

Dodatočné parametre

Kategória: KURZY A SEMINÁRE
Hmotnosť: 1000 kg

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie