201114 WORKSHOP: Chapati - výživný indický chlieb / 14.11.2020

1 hodnotenie
 
Novinka Tip
  • 1 z 4
 

Kapacita: 8 miest. Ako si doma vyrobiť zdravý a výživný indický chlieb (placku)? Praktický workshop s Pablom v sobotu 14.novembra 2020 v čase 9:00 - 12:00 hod. Podujatie je kvôli nariadeniam ÚVZSR - ZRUŠENÉ!

Dostupnosť Momentálne nedostupné
€25
Kód tovaru 960
Kategória KURZY A SEMINÁRE
Položka bola vypredaná...
 

Platobná brána pre prihlásenie na workshop CHAPATI - výživný indický chlieb.

Spôsoby platby: platobnou kartou alebo prevodom. Záujemca je prihlásený na workhop až po prijatí platby (systém Vás bude informovať emailom). Rezervácia nezaplateného miesta je 3 dni.

Praktický workshop s Pablom, ktorý Vás naučí svoj vlastný recept pre domácu výrobu "čapati" placiek, vrátane svojich "grifov". Tento nekvasený chlieb, resp. placka z indického subkontinentu, má nízky obsah kalórií, ale vysoký obsah živín vrátane vláknin. Zabudnite na chlieb vyrobený dopečením zo zmrazeného polotovaru, ktorý nám ponúka väčšina potravinových reťazcov. Zdravé čapati placky si dokážete vyrobiť doma za pár desiatok minút. Každý účastník si domov odnesie vlastnoručne vyrobené, čerstvé čapati placky (5-6 ks).

KEDY: sobota 14.11.2020 od 9:00 do 12:00 hod.
INŠTRUKTOR: Pablo
MIESTO: Ayurveda Mandala Centrum - Masážny salón Mandala, Poľná 19, Bratislava, www.salonmandala.sk
KAPACITA: obmedzená kapacita, max. 8 ľudí
ZABEZPEČENÉ: ovocie, čaj/káva, voda, materiál (múka, korenia, ghee)
TREBA SI PRINIESŤ: prezúvky, prípadne aj zásteru  
CENA: 25 EUR. Prihlásenie výhradne zakúpením miesta na tomto mieste (www.mandalka.sk).

PRÍNOSY ČAPATI PRE ZDRAVIE:
- V porovnaní s inými potravinami, ako je ryža, obsahuje chapati menej kalórií, čo z nich robí lepšiu voľbu najmä pre tých, ktorí sa snažia schudnúť. Pretože indický chlieb má vysoký obsah vlákniny, bielkovín a ďalších základných živín, môže vás udržať nasytených dlhší čas a znížiť celkový príjem kalórií. To robí chapati vynikajúcou voľbou pre chudnutie.
- Čapati je tiež dobrým zdrojom energie, pretože je plný dobrých sacharidov a tukov. Konzumácia celozrnnej pšenice môže ponúknuť trvalo udržateľnú hladinu energie dlhšie.
- Čapati môže pomôcť udržať hladiny hemoglobínu v tele vďaka obsahu železa. Pridanie čapati do Vášho denného jedla môže byť zdravým spôsobom ako dlhodobo udržať normálnu hladinu hemoglobínu.
- Ako už bolo spomenuté vyššie, čapati sú skvelou potravinou pre Vaše zdravie zažívacieho ústrojenstva z dôvodu vysokého obsahu vlákniny. Strava s vysokým obsahom vlákniny môže pomôcť zabrániť alebo znížiť riziko zápchy a iných tráviacich problémov. Aj keď nemáte problém s trávením, Vaše telo vlákniny potrebuje, aby zostalo zdravé.
- Špeciálne čapati, ktoré je vyrobené z cícerovej múky, je vynikajúcou voľbou pre ľudí s cukrovkou, pretože môže udržať hladinu cukru v krvi nižšie ako potraviny vyrobené z bielej alebo celozrnnej múky. Cícerová múka je výživné jedlo s nízkym glykemickým indexom, ktoré má pozvoľný účinok na hladinu cukru v krvi.
- Čapati sú tiež dobré pre Vašu pokožku, pretože obsahujú zinok, nevyhnutný minerál, ktorý prispieva k dobrému zdraviu - najmä k zdraviu pokožky. Zinok, ktorý pomáha udržiavať zdravie pokožky, môže bojovať aj proti vírusom a baktériám. Uvádza sa, že denná konzumácia čapati môže pomôcť zachovať prirodzenú žiaru pokožky.
- Čapati tiež obsahujú významné množstvo vitamínov a minerálov, ako je vitamín B, vitamín E, meď, vápnik, jód, mangán, kremík a draslík, ktoré sú dôležité pre udržanie optimálneho zdravia vášho tela.

(Zdroj: timesnownews.com)

 

Hmotnosť 1000 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.