201031 WORKSHOP: Očná ajurvéda II. / 31.10.2020

1 hodnotenie
 
Tip
  • 1 z 4
 

Kapacita: 10 miest. Druhé pokračovanie workshopu o opatere očí prírodnou cestou s nácvikom jednej z najstarších ájurvédskych procedúr - Shirodhara. Podujatie je kvôli nariadeniam ÚVZSR - ZRUŠENÉ!

Dostupnosť Momentálne nedostupné
€35
Kód tovaru 961
Kategória KURZY A SEMINÁRE
Položka bola vypredaná...
 

Platobná brána pre prihlásenie na workshop.

Spôsoby platby: platobnou kartou, prevodom na účet alebo osobne - vopred. Záujemca je prihlásený na prednášku až po prijatí platby (systém Vás bude informovať emailom). Rezervácia po zakúpení prednášky je 3 dni. Bezplatné storno kurzovného je stredy 28.10.2020 (10:00). Platba vopred, na mieste sa už neplatí. 

Workshop s Vierou Melušovou - priekopníčkou očnej ajurvédy na Slovensku a ajurvédskym masérom Pablom. Dozvieme sa veľa nových, užitočných informácii z oblasti ájurvédskej i čínskej medicíny zameraných na opateru očí prírodnou cestou. Naučíme sa vykonávať jednu z najstarších ájurvédskych procedúr - Shirodharu (aj v domácich podmienkach), vyrobiť si vhodný olej pre shirodharu podľa vlastnej telesnej konštitúcie, masáž marmových bodov na uvoľnenie energetických blokov, výrobu masážnych guličiek, liečivé obklady na oči, ukážeme si akupresúru okolia očí, použitie Veda-lasera i kvantového medicínskeho prístroja RIKTA a veľa iného. Vhodné pre každého, komu záleží na posilnení svojho zraku alebo celkového zdravia. Účasť je vhodná pre každého, aj bez absolvovania workshopu Očná ajurvéda I.

Shirodhara je neobyčajne účinná preventívna, relaxačná a liečebná technika, pri ktorej prichádza k hlbokému uvoľneniu nervového systému pomocou aplikácie teplého liečivého oleja (alebo herbalizovaného mlieka alebo cmaru) na oblasť čela a na tretie oko. Ten vyteká tenkým prúdom zo špeciálnej nádoby umiestnenej na stojane. Shirodhara sa v ájurvéde považuje za omladzovaciu a prečisťovaciu procedúru. Má veľký význam ako prevencia mnohých ochorení. Dôsledkom pôsobenia oleja sa z organizmu vylučujú nahromadené toxíny a zároveň dodávajú živiny pre telo a myseľ. Účinky procedúry Shirodhara sú naozaj bohaté - posilňuje organizmus, omladzuje, spomaľuje starnutie, predlžuje vek, pomáha pri liečbe ochoreniach hrdla, očí, uší, nosa, podporuje krvný obeh, zlepšuje pamäť, vyživuje vlasy a vlasovú pokožku, spomaľuje šedivenie, podporuje rast vlasov, omladzuje pokožku, je najúčinnejšou procedúrou na odstraňovaní stresu a napätia, lieči migrény a bolesti hlavy, uvoľňuje krčnú chrbticu, pomáha pri nervových poruchách, odstraňuje úzkosť, strach, pomáha v liečbe nespavosti, znižuje vysoký krvný tlak, pôsobí liečivo na astmu, pozitívne ovplyvňuje cukrovku, znižuje cholesterol, podporuje liečenie žalúdočných vredov, pôsobí na zväčšenú prostatu, pomáha pri reumatizme, upokojuje a uvoľňuje organizmus, uvádza telo a myseľ do rovnováhy. Po aplikácii oleja shirodharou je potrebné naolejovanú hlavu chrániť vhodnou bavlnenou prikrývkou hlavy aspoň 12 hodín a spať aj s čiapkou či zábalom celú noc.

KEDY: 31.10.20209 / 10:00 - 16:00 hod. 
LEKTOR: Viera Melušová, Pablo
KDE: Centrum Mandala, Poľná 19, Bratislava
KAPACITA: 10 ľudí
ZABEZPEČENÉ: občerstvenie
TREBA SI PRINIESŤ: prezúvky, pohodlné oblečenie aj prírodnú prikrývku hlavy
ŠTUDIJNÝ MATERIÁL: pošleme mailom vopred všetkým prihláseným
CENA: 35 EUR / 30 EUR (študenti, dôchodcovia, ZŤP), prihlásenie výhradne na tejto stránke. Ak ste študent (preukaz ISIC) alebo dôchodca, po preukázaní na workshope Vám bude vrátených 5 EUR.

INFO: 0949/624833 (Pablo), objednavky@salonmandala.sk, www.salonmandala.sk

Ajurvéda pochádza zo starobylej Indie, vznikla pred viac ako 5.000 rokmi a často je označovaná aj ako matka všetkých liečebných spôsobov. Ajurvéda v preklade zo staroindického jazyka sanskrtu znamená "vedu o živote", ayus - život a veda - múdrosť, poznanie. Ajurvéda kladie dôraz na prevenciu a podporu zdravia s prihliadnutím na vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Naša biologická existencia je akousi "zmesou" troch základných dóš - Vata, Pitta a Kapha. Život je ako mnohofarebný zväzok utkaný z ich pohybu, ktorý pozostáva z ich neustáleho vzájomného vyvažovania a rušenia, spojovania a vzďalovania. Tieto tri doše (sily) zafarbujú a určujú podmienky našeho rastu a starnutia, zdravia i ochorenia. Výraz dóša znamená "slabosť" alebo "kaz" a poukazuje na faktory, ktoré zodpovedajú za chorobné stavy a rozklad.

 

 

Hmotnosť 1000 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.