MASALA CHAI

Kód: 1299
Neohodnotené
€5,50
Skladom (4 ks)

Zloženie: cejlónska škorica, fenikel, klinček, kardamon, vanilka, muškátový oriešok, aníz, čierne korenie

Detailné informácie

Podrobný popis

Samotný Masala Chai má kyslú povahu. Pridanie zázvoru a celého korenia eliminuje kyslú povahu čaju a prináša množstvo výhod. Výhody Masala Chai pochádzajú hlavne z pridaného korenia. Všetky koreniny obsahujúce v čaji, majú veľa antioxidačných a protizápalových účinkov.

1. Protizápalové:

Väčšina korenín používaných na výrobu masala chai má nielen svoje individuálne zdravotné výhody, ale pomáha telu bojovať proti zápalom. Hlavnými protizápalovými zložkami sú zázvor a klinčeky, ktoré tiež pomáhajú znižovať bolesť.

2. Poranenie, únava:

Všetci vieme, že čaj obsahuje kofeín, ktorý je stimulantom a po čom siahneme, keď potrebujeme dodať energiu unavenej mysli a telu. Triesloviny obsiahnuté v čaji pomáhajú telu upokojiť a oživiť ho. Najlepším spôsobom, ako zahnať únavu, je pridanie povzbudzujúceho korenia, ako je zelený kardamóm a škorica, k stimulantu, ako je kofeín.

3. Bojuje proti nachladnutiu a chrípke:

Predpokladá sa, že väčšina korenín, najmä tých, ktoré sa používajú na prípravu čaju chai, posilňuje imunitný systém a udržuje bežné infekcie na uzde. Vďaka účinkom nechtíka, škorice, zeleného kardamónu a zázvoru na zvýšenie imunity a otepľovanie tela je masala chai skvelým prostriedkom na potlačenie kašľa a nachladnutia.

4. Zmierňuje PMS:

Keď potrebuješ niečo v boji s nepríjemnou PMS, čaj je tvoj kamarát. Korenie proti bolesti, ako je klinček, kardamón a škorica, pomáhajú vyrovnať sa s bolesťami uvoľnením svalov a udržaním nervov v pokoji.

5. Zvyšuje metabolizmus:

Kofeín prítomný v čajových lístkoch podporuje lipolýzu, čo je proces odbúravania uloženého tuku, a stimuluje cykly, ktoré metabolizujú tuky. Podľa ajurvédy sú čajové lístky známe ako látka generujúca teplo, a preto pomáhajú urýchliť váš metabolizmus.

Zoberte si teda šálku tohto horúceho lahodného liečivého nápoja, a nechajte sa unášať jeho vôňou a lahodnou chuťou...

Váha: 40 g

Dodatočné parametre

Kategória: AJURVÉDSKE ČAJE
Hmotnosť: 0.04 kg