SHANKAPUSHI

Kód: 1332
Neohodnotené
€16
Skladom (1 ks)

Shankapushi / tráva aloe, ranná sláva. 
Latinský názov: Convolvulus pluricaulis
Sanskrit: mangalyakushuma. 
Krajina pôvodu: India. 

 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Vhodnosť používania ajurvédskych bylín konzultujte s ajurvédskym odborníkom.

Ayurvédskej farmakologické vlastnosti:
Rasa: horká
Virje: studená 
Vipáka: štipľavá  
Guna: slizká
Dosa efekt: Upokojuje tridošu, tj. pittu (oheň a vodu), váta (vzduch a priestor) a kaphu (zem a voda), pracuje skôr na dóšu Vata a Pitta. 

Shankapushi je slovo sanskrtu, čo znamená „rastlina s kvetmi v tvare ulity“. Ulita alebo Shankha je jedným z posvätných nástrojov Šivu, ktorý sa často používa pri rituálnych bohoslužbách.

Shankapushi je silný posilňovač pamäte a mozgové tonikum, ktoré aktívne pracuje na zlepšovaní inteligencie a fungovania mozgu. Názov shankhpushpi dostal táto rastlina vďaka svojim kvetom shankh alebo ulity. Pomáha tiež pri zvyšovaní koncentrácie, schopností učiť sa, duševnej únavy, nespavosti, stresu, úzkosti , depresií.

Posilňuje srdcové svaly a zabraňuje hromadeniu lipidov v cievach. Hrá tiež kľúčovú úlohu pri znižovaní hladín cholesterolu v krvi. Zistilo sa, že tráviace vlastnosti tejto tradičnej byliny sú mimoriadne prospešné pri zlepšovaní trávenia. Stimuluje vylučovanie tráviacich štiav, čím zvyšuje vstrebávanie základných živín a podporuje trávenie. Zabraňuje tiež zadržiavaniu tekutín a lieči príznaky bolesti brucha, brušnej distenzie, ulceróznej kolitídy a syndrómu dráždivého čreva.

Shankhpushi hrá kľúčovú úlohu pri liečbe rôznych kožných infekcií. Množstvo antioxidantov v silnej bylinke je veľmi účinné pri odstraňovaní škodlivých voľných radikálov z tela a jeho antipuritická povaha zmierňuje svrbenie spôsobené alergickými stavmi, ako je psoriáza, ekzémy, akné, úpal atď. Pôsobí tiež ako pleťové tonikum, preniká hlboko do pokožky, vyživuje ju zvnútra a dodáva jej žiarivý a zdravý lesk. Okrem toho antioxidačná príroda lieči aj rôzne príznaky starnutia, ako sú vrásky, jemné linky, tmavé škvrny atď.

Váha: 100 g

Dodatočné parametre

Kategória: AJURVÉDSKE BYLINY
Hmotnosť: 0.1 kg