ARJUNA

Kód: 1278
Neohodnotené
€16
u priameho výrobcu - dodanie do 5-14 dní
Položka bola vypredaná…

Arjuna / vrcholák pravý. 
Latinský názov: Terminalia arjuna. 
Sanskrit: arjuna, kakubha. 
Krajina pôvodu: India. 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Vhodnosť používania ajurvédskych bylín konzultujte s ajurvédskym odborníkom.

Ajurvédske farmakologické vlastnosti:
Rasa: svíravá, hořká
Virje: chladivá
Vipáka: pálivá
Guna: lehká, suchá
Dóša: tridóša, KP-

Strom Arjuna je vysoký asi 60 až 80 stôp a je viditeľný pozdĺž riek, potokov a útvarov suchej vody na celom indo-subhimalájskom trakte Uttarpradéš, južný Bihár, Chota Nagpur, Barma, Madhjapradéš, Dillí. Nachádza sa tiež v lesoch Srí Lanky a Maurícia. Rastie takmer na všetkých druhoch pôd, ale uprednostňuje vlhké, úrodné hliny a červené lateritické pôdy.

Jeho odvar z kôry sa používa na liečbu rán, silných vnútorných krvácanie, srdcového zlyhania a vredov a lokálne ako prach alebo zásyp na liečenie poranení. Požíva sa taktiež k podpore srdca a k harmonozování telesných funkcií. V budhizme sa traduje, že strom arjuna bol používaný k dosiahnutiu osvietenia mnohých BÓDHISATTVA.

Ľudová medicína nezabúda ani na fakt, že Terminalia arjuna je významným antioxidantom v boji proti zápalom. Praktici ľudovej medicíny India odporúčajú Arjun samostatnú alebo v kombinácii s ďalšími bylinami (známa je tiež Arjuna - bezkofeínová káva) na získanie prospechu pre zdravie srdca a zníženie srdcových problémov. Pri pravidelnom užívaní s patričnými diétnymi a režimovými opatreniami môže arjuna zlepšiť funkcie chorého srdcového svalu a zlepšiť srdcovú činnosť.

V histórii bola arjuna využívaná na harmonizovanie troch dóš / prvkov kapha, vata a pitta. Ich dysbalancií podľa indickej medicíny dochádzalo k prejavom asthmatu, problémom so žlčníkom, pri uštkutí škorpiónom a intoxikáciou niektorými jedy.

Ľudia v miestnych kultúrnych oblastiach používajú pravidelne kôru z Arjun pri ťažkostiach so srdcom a cievami (kardiovaskulárnymi problémami) vrátane srdcových ťažkostiach súvisiacimi s anginou pectoris, bolesťou na hrudi, silnú palpitácií, vysokým krvným tlakom a vysokým cholesterolom v plazme. Je tiež používaný ako odvodňovacie, prečisťujúce prostriedok pri dyzentérie, sexuálne prenosných chorobách, infekciách vylučovacieho systému a močovej trubice a pri poruchách sexuálnej túžby. Vo východnej Indii sa používa arjuna ako prehánkach a zápchach, tak pri poruchách trávenia všeobecne. Navyše sa stále viac odporúča na protekciu pečene, na liečbu dýchacieho traktu, na liečbu kašľa a bolesti v krku.

Váha: 100 g

Dodatočné parametre

Kategória: BYLINY
Hmotnosť: 0.1 kg
Položka bola vypredaná…

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie